دوشنبه , ۲۹ مهر ۱۳۹۸

فواید حجامت کبد

تاریخ انتشار : ۲۳ تیر ۱۳۹۸ | دسته بندی : تا اطلاع ثانوی فروش مقنعه طرح دار وجود ندارد

فواید حجامت کبد

حجامت کردن یکی از راههای مهم و پرفایده برای از بین بردن بسیاری از بیماریها می باشد .در اینجا میخواهیم علاوه بر فواید حجامت شما را با فواید حجامت کبد نیز آشنا کنیم.

در طب سنتی و طب اسلامی بسیار زیاد  به حجامت کردن توصیه شده است تا جایی که به گفته حکیم ابوعلی سینا انواع بیماریها از جمله بلغم و سودا با حجامت درمان خواهد شد.

انجام حجامت با توجه به نوع بیماری شخص و تشخیص پزشک مربوطه بر روی قسمتی خاص از بدن صورت می گیرد.مثلا برای درمان جوش های صورت حجامت در زیر چانه انجام می شود. برای رفع گرفتگی های رگ های دست حجامت بر روی ساعد انجام می شود.برای رشد مو حجامت سر انجام می شود.و اما حجامت کبد که یکی از با ارزش ترین و مفید ترین انواع حجامت است در پشت قفسه سینه روی دنده ۱۰ در زاویه پایین استخوان کتف در سمت راست انجام می شود.به این شکل که پس از تعیین محل حجامت قسمت حجامت ضد عفونی شده و با لیوان یک بار مصرف مخصوص حجامت هر چند دقیقه یکبار عمل بادکش انجام می شود و با چند خراش به بدن بیمار بین سه الی پنح مرحله ( با توجه به شرایط جسمی بیمار ) از بیمار خون گرفته می شود.

فواید حجامت کبد :

فواید حجامت کبد ازین رو حایز اهمیت است که امروزه با توجه به زندگی ماشینی و کار کردن زن و مرد هرازگاهی وقت کافی برای تهیه تغدیه سالم وجود ندارد و بنا بر ضرورت و یا تمایل به خوردن غذاهای فست فودی از جمله سوسیس و کالباس و سس و پیتزا و … زمینه را برای کبد چرب به راحتی ایجاد می شود .البته عواملی چون چاقی ، دیابت ،گرسنگی طولانی، سوء تغدیه ،مصرف سر خود برخی داروها و استرس و…. سبب بیماری کبد چرب می شود اما مطلب ذکر شده یکی از شایع ترین دلایل ظهور کبد چرب در بسیاری از بیماران است.

و اما یکی از فواید حجامت کبد از بین رفتن گرفتی کبدی است. به این شکل که پس از حجامت کبد تنبلی کبد در شخص از بین رفته و کبد عملکرد معمول خود را دوباره باز می یابد وشروع به تصویه خون کرده و حرارت کبد ازبین می رود.

از جمله فواید کبد چرب  این است که آماس و ورم کبد ازبین می برد و همچنین در بهبود بسیاری از بیماریها از جمله انواع هپاتیت مثمر الثمر است.

ممنوعیت حجامت در چه افرادی است :

حجامت برای درمان و پیشگیری بسیاری از بیماریها موثر است و بهتر است که در فصل بهار و در اردیبهشت ماه انجام شود و باید حتما توسط افراد آکاه و متخصص انجام شود در غیر اینصورت نه تنها مفید نخواهد بود بلکه ممکن است مشکل آفرین هم باشد. در افرادی که دچار بلغم شدید هستند و همچنین نوزادان از هنگام تولد تا چهار ماهگی حجامت به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پست های مشابه

پستچی 24 را
دوست دارید
امتیاز دهید